DIVADELNÍ A FILMOVÁ SPOLEČNOST - ZITY KABÁTOVÉ
 

Přípravný kurz k talentovým zkouškám na obor "Filmové a televizní tvorby” 

Umístění účastníků kurzu 2023 - Panská ze 190 dětí naši účastníci obsadili 3., 10., 12., 15., 18., 19., 22., 26. a 56. místo. Na Eduso ze 75 dětí naši účastníci obsadili 9., 12., 28., 38. a 52. místo. Na Michela z 50 dětí naši účastníci obsadili 25. místo a ArtEcon z 45 dětí obsadili 15. a 20. místo. SŠEMI ze 150 dětí naši účastníci obsadili 53., 76., 66. místo.

Umístění účastníků kurzu 2022 - na Panské z 239 dětí naši účastníci obsadili 1., 3., 9., 13., 15., 50., 63. a 89. místo. Na Eduso z 90 dětí naši účastníci obsadili dvě 1.místa (dva různé obory), dále 3., 14. a 30. až 40. místo. 


Termín kurzu
11.9. - 11.12. 2024   Středa 16:00 - 18:00 + 1 víkend (30.11.-01.12.2024)  Přihlášky již nyní - 5 VOLNÝCH MÍST!
Lektoři
RNDr. Ing. fotograf Jiří Neuer a Mg.A. režisér Adam Kůs
Struktura a cena kurzu
rozsah specifikace obvyklá cena pro 1 účastníka poznámky
14 lekcí + víkend 30.11.-01.12.2024 lekce = 120 min (cca 50h)  8 990 Kč + 1 010 Kč (tisk, podklady a materiály pro Panskou -
u dalších škol je příplatek podle velikosti fotografií požadované školou)
min.4 - max.15 účastníků

Přihláška - info@divadlofilm.cz

Pomůžeme vám připravit vše potřebné i vás k talentové zkoušce na školy jako je Panská a jí podobné, aby vaše šance na přijetí byly co nejvyšší. 
Kurz je zaměřen na základní přijímačková témata. U každého z Vás se budeme soustředit na slabá místa a nakonec zkonzultujeme a vybereme kolekci prací (fotografií atd.), které považujete za stěžejní a budete se jimi chtít u zkoušky prezentovat.
Důležitou součástí kurzu je diskuse o Vašich vybraných dílech a zvolených zkouškových tématech, protože částí přijímací zkoušky je i pohovor. 
Za poslední roky máme na filmových a uměleckých školách již mnoho přijatých a studujících žáků (doposud cca 99% úspěšnost), kteří prošli naší přípravou.
Výborný dárek pro vaše blízké, využijte našeho dárkového poukazu. Všem budoucím zájemcům doporučejeme, aby se přihlásili na lednový kurz fotografie. Navýšíte si tím šance na přijetí na školu vašich snů! Vzhledem ke zvýšenému zájmu o školy tohoto typu v posledních letech.​ 

Hodnocení kurzu od našich spokojených účastníků a rodičů:

Děkujeme, právě skákáme radostí do stropu 😄 Moc děkujeme za skvělou přípravu na kurzu i za podporu. ❤️ 
Děkuji moc za vaší přípravu a podporu u talentových zkoušek a doufám že se uvidíme na letním táboře. 

Hruškovi (učastník + rodiče)


Děkuji za veškerou pomoc a podporu. Mám obrovskou radost!!!😁😄 Celkem 84 bodů z talentovky... Zkoušek na Artecon se Emma nakonec neúčastnila. Výsledek zkoušek beru jako úspěch. Chtěla jsem Vám moc poděkovat, že jste Emmu podporovali, a že díky vám přípravy nevzdala. Velký dík!! Paterová (rodič)

Zdravím, vzhledem k tomu, že dnes bylo na webu Pánské zveřejněno pořadí uchazečů a já se díky vašemu přípravnému kurzu ocitla na 12. místě, chtěla bych vám moc poděkovat za veškerou trpělivost a pomoc s přípravou na talentové zkoušky. Jsem si téměř jistá, že nebýt kurzu, nebyla bych tak úspěšná. Opravdu jsem vám všem moc vděčná. Míša K. (účastník)

"Děkujeme za perfektní přípravu. Velmi mile mě překvapilo, že nešlo "jen" o dvě teoretické hodiny týdně, ale o komplexní, intenzivní a individuální přípravu, za kterou stál celý tým. Domácí úkoly, konzultace, zpětná vazba, nácvik mluveného projevu... Do koncepce kurzu se také odrážejí dlouholeté zkušenosti, takže vše bylo šité na míru vybrané školy. Vedle praktické výuky ohledně fotografické práce se jako velmi přínosná ukázala i příprava na motivační pohovor. To je záležitost, která určitě posílí sebevědomí a při ostré zkoušce pak ze sebe uchazeč opravdu dokáže vykřesat maximum." Moc děkujeme za vaše nasazení. Jsem moc ráda, že jsme přes úvodní váhání kurz zvolili a Emmu teď čeká pár měsíců bez stresu a pak její vysněná škola.
Pěkný den Barbora H. (rodič)


Já jsem byla z kurzu nadšená. Ze začátku jsem se bála, že budu oproti ostatním pozadu a že budu muset hodně věcí dohánět, ale nakonec se ukázalo, že nikdo z nás si nebyl svými vědomostmi stoprocentně jistý a každý z nás měl nějaké mezery. Vše jsme se ale společně postupně doučili a i když to nebyla zrovna lehká cesta a zažili jsme i pár nepříjemných okamžiků, všichni jsme z kurzu odcházeli připraveni na talentové zkoušky. Hodnotím tedy pozitivně a dalším potencionálním uchazečům vřele doporučuji.
Michaela K., budoucí student SPŠST Panská (moc zdravím všechny z kurzu, díky kterým mě čekají 4 roky na mé vysněné škole)


Dobrý den paní Pavlíno, chtěla bych Vám a panu Jirkovi Neuerovi touto cestou moc poděkovat za veškerou přípravu, pomoc a podporu na přípravném kurzu na talentové zkoušky. Je až neuvěřitelné, s jakým nasazení a péčí jste se dětem věnovali. Filip se nejen naučil fotografovat a správně zacházet s fotoaparátem, ale i jeho vyjadřovací schopnosti se velmi zlepšili. Díky vám, vašemu úsilí a podkladům zvládl talentové zkoušky a dostal se na střední průmyslovou školu v Panské. A také jsme měli klidné jarní prázdniny :). Ještě jednou děkujeme a váš kurz můžeme jen doporučit. Stojí za to a vy jste úžasní. 😃 děkujeme moc. Velké díky patří rozhodně Vám a Vaší přípravě.👍 Pěkný den a moc zdravím,
Laďka J. (rodič)


Kurz jsem si moc užila. Řekla bych, že jsme se zajímavou formou naučili hodně zajímavých, a hlavně důležitých informací. Na kurzy jsem chodila moc ráda. Měli jsme tam moc příjemný kolektiv lidí, jak učitelů, tak studentů. Učitelé nám vždy pomohli, když jsme něco potřebovali, vždy nám okomentovali práci a když nám něco šlo, tak nás pochválili. Všichni z přípravky mi moc chybí. Z celého svého srdce plně doporučuji přípravné kurzy. 
Alena D. (účastník)


"Přípravný kurz FTT" byl skvělý. Dcera na kurz chodila s radostí a hodně se na něm naučila o základech fotografie, všeobecném přehledu, o filmové teorii a praxi. Díky  vedení lektorů se dcera zdokonalila ve vyjadřovacích schopnostech, které jsou nezbytné při přijímacím řízení na školy s filmovým zaměřením. Následně se dostala na obě umělecké školy, na které se hlásila. Všem vřele doporučujeme. Ještě jednou vám všem děkujeme a přejeme hodně úspěchů. Věřím, že se ještě potkáme :-)
Alena D. (rodič)


Dobrý den, paní Křepelková, chtěla jsem dát vědět, že Johannka skončila na 12.místě v talentovkách na Eduso (ze 70 dětí), za fotky dostala 18 bodů z 20. Je přijata. Děkujeme za podporu. Hezký den. S. Ottová (rodič)

Dobrý den, hlásím, že  Bětku vzali na Eduso. Máme radost 😊 Jsem ráda, že jsme měli možnost kurz absolvovat a určitě Bětce pomohl. Napadlo mě, jak jste říkali, že dříve se hlásily děti nadšené, které spolupracovaly, že to byly ty děti, které měly jasno. V současné době myslím část dětí hledá „jak nejít na Cermat“ a nemusí mít jasnou představu, co vlastně chtějí. Není to ale jejich chyba, v devítce je již rozhodování pozdě a většina rodičů to netuší, že přijímačky s talentovkami jsou o tolik brzo.  Bětka byla trochu na kurzu vystresovaná „ze zkoušení“ z prezentace, kde získávala spíše negativní zpětnou vazbu, ale naživo v rozhovorech ve školách pak uspěla velmi pěkně a připadalo jí to tam o to jednodušší. Někdy mi přišel pan lektor na schůzkách příliš kritický jak k dětem, tak k rodičům, (i když formulace byly vtipné), ale myslím, že to bylo vzájemné nepochopnení/nepoznání, nebyl to určitě záměr. Jen z pohledu matky zmateného puberťáka bych chtěla spíš více slov podpory, pomoci. Bětka na Edusu ztratila docela dost bodů za medailonek, který vím, že vytvořila velmi rychle, na poslední chvíli, ale měla pocit, že to stačí a asi svým nastavením nechtěla nic předělávat a pilovat. Neberte to prosím vůbec jako kritiku, stěžování, spíše pokus o zpětnou vazbu. Jinak jsem byla moc spokojená a ráda, že Bětka na kurzu byla, šly bychom do toho znovu a můžeme vřele doporučit. Moc děkuji.
Martina B. (rodič)


Dobrý den paní Křepelková, pane Neuere, 
nejprve mi dovolte Vám velice poděkovat za Vaší skvělou práci v rámci přípravného kursu. To co pro všechny děti děláte je nedocenitelné a zaslouží si můj obdiv. Kuba se na SEŠ Panská dostal a dokonce je v pořadí na 1.místě, a to jsme fakt nečekali ani to po něm nikdo nechtěl 😃 Je to radost! Byl evidentně dobře připraven a za to ještě jedno veliké díky ať se Vám daří
!!!
Blanka S. (rodič)


Dobrý den, chci vám poděkovat, že jste mou dceru přijali i se značným zpožděním z naší strany do kurzu k přípravě na talentovky. Střední průmyslová škola Panská byla její vysněnou školou už léta, a i díky tomuto kurzu a intenzivní přípravě - fotograficky rychlokurz, práce s paspartou, všeobecný přehled atd atd se na ni dostala a je nejšťastnější středoškolák z Dejvic. Moc děkuji za veškerou péči, přesčasy a to s jakým nasazením se dětem věnujete. Foceni Viki začalo bavit natolik, že se jí stává koníčkem i ve volném čase. Přípravný kurz mohu jen a jen doporučit. Bez filmových táborů, na které dříve jezdila s vaší filmovou společností už jako malá holka, by určitě neměla svůj životní směr tak jasne daný.  
Děkujeme. Tamara K. (rodič) 

Dobrý den, nejprve bych Vám chtěla poděkovat, že jste mě na poslední chvíli umožnili absolvovat přípravný kurz. Na začátku jsem s foťákem vůbec neuměla. Během pár lekcí jsem se naučila technické základy a stále se zlepšuji, sice ještě někde tu technickou chybu udělám, ale důležité je, že jsem během měsíce stihla nemožné, společně s Vaší pomocí a podporou. 
Protože jsem se na kurz přihlásila později byla pro mě příprava na talentovky obtížnější, ale lidé a lektoři na kurzu mi pomohli všechno dohnat. Přípravný kurz moc doporučuji lidem, co se bojí mluvit a sdílet své názory ;). 
Ještě jednou moc děkuji Pavlínce a Jirkovi za ochotu a trpělivost ❤️. 
Viki (účastník)


Moc a moc děkujeme za skvělý kurz. Dcerka přišla do kurzu jako filmový fanda, nicméně s fotografií byla na úplném startu. Naučila se v kurzu komplet informace k nastavení fotoaparátu, potřebnou terminologii a pod vedením lektora i potřebnou praxi k nafocení fotek k talentovkám. Kurz jí také pomohl i v oblasti filmů -  vnímat film jinýma očima, všímat si detailů a přemýšlet o profesích, které se na filmu podílely. Myslím, že se dcerka díky kurzu i více otrkala v sebepresentaci, neboť náplní kurzu byl i trénink na ústní pohovory. Věřím, že právě díky kurzu se dcerka dostala na Panskou ze skvělého 13. místa, na což jsme velmi pyšní a zároveň jsme lektorům vděční za skvělou přípravu. Kurz vřele doporučuji každému, kdo má vážný zájem o školu s podobným zaměřením.
Eva K. (rodič)


Na začátku to bylo náročné. Bylo toho hodně, co se naučit. Po pár hodinách jsem si zvykla a začaly mě hodiny dost bavit. Naučila jsem se ty nejdůležitější základy, které budu jistě na škole potřebovat. Myslím si, že bez tohoto kurzu bych se nedostala ani do 2. kola. Všichni byli moc milí a bylo vidět, že nám chtějí pomoct.
Moc děkuji, Zuzana K. (účastník)


Dobrý den, ráda bych Vám tímto ze srdce poděkovala za organizaci přípravky a dokonalou a úspěšnou přípravu syna k talentové zkoušce. Matěj si Vás s Jirkou oblíbil, získal velmi cenné zkušenosti. Do budoucna Vám  přeji hodně úspěchů a mnoho dalších přijatých studentů.
Martina P. (rodič)


Dobrý den, píši vám zpětnou vazbu ohledně kurzu.
Kurz mě moc bavil a moc jsem se na něm naučil, dodal mi rozhled co talentovky obnáší. Myslím, že hlavně díky tomuto kurzu jsem se dostal na svoji vysněnou školu. Chtěl bych vám ještě jednou moc poděkovat.
Jakub S. (účastník)


Dobrý den, dostal jsem se na panskou a chtěl bych poděkovat všem z kurzu za skvělou přípravu. Kurz byl velmi užitečný a věřím že pomůže i spoustu jiným v příštích letech. 
Vašek P. (účastník)


Spolecnost DFSZK mohu jen a jen doporučit nejen na přípravné kurzy a různé workshopy, ale hlavně pořádá krásný letní tábor s velkým nasazením a zážitky pro děti. Syn jezdil 10let, již je mu 19 má krásné vzpomínky a také díky táboru spoustu zkušeností z filmařské branže a prima přátel. Vedoucí tábora jsou jeden bezvadný tým! Děkuji za krásných letních 10dní za celých 10let pro mého syna.❤️
Dagmar H. (rodič)


Dobrý den, tak Jonáš skončil na třetím místě ze všech zájemců (cca 100) v přijímacím řízení na Eduso a na Panskou získal 80 bodů ze 100, ale bez Vaší přípravy by neměl šanci, zejména nástřel otázek všeobecného testu a příprava na prezentaci fotek, poznámky k videu a pod. Bylo to sice na poslední chvíli, ale zvládnul to.
Děkujeme moc, s pozdravem
Dalibor P. (rodič)


Kurz byl pro me od zacatku velmi narocny, ale po par hodinach jsem si zvykla a bylo to dobry. Bez tohoto kurzu bych se nejspis na Eduso asi nedostala. Jsem vdecna a rada, ze jsme s mamkou tento kurz nasli. Naucila jsem se hodne o fotografii a filmu. Ve fotografii jsem byla uplny zacatecnik. A jsem vice pripravena na skolu a nebudu uplne na zacatku.
Mia (účastník) 


Jak dcera pise na zacatku  mela z kurzu smisene pocity. Na druhe hodine uz prisla nadsena, a ze je to super. Kameru jsem ji koupila o prazdninach, takze byla uplny zacatecnik a nevedela ani zadne pojmy. A to, ze dostala na talentovych zkouskach z fotografie nejvice bodu ze vsech je urcite zasluhou vas. Dekujeme a urcite doporucujeme vyplati se to. 
Michaela H. (rodič)


Dobrý den,
Filip se do druhého kola neprobojoval. Chyběly mu necelé 2 body, ale i tak bych vám s panem Neuerem chtěla poděkovat, myslím, ze si odnesl mnoho znalostí o foceni a vše okolo ho baví ještě víc. Děkuji.
S pozdravem, Michaela B. (rodič)


Dobrý den,
před kurzem jsem s foťákem skoro neuměl zacházet. Byli velice milí, vážně nám chtěli pomoct. Naučili mě tam nutné základy, ale i různé techniky, neučili jen focení,  ale i jak se správně koukat na film a co v něm hledat. Také byli velice milí v tom, že nám pomohli přímo se zaměřit na dané školy a pomohli i s požadavky škol. Kurz bych moc doporučil, protože nejlépe se učíte od lidí co to umí a tady jde vidět že jsou to profesionálové.
Děkuji, Hynek (účastník)

Dobrý den,
chtěla jsem moc a moc poděkovat za Vaši profesionalitu, nasazení a trpělivost při letošní přípravce na Panskou.
Honza se hodně naučil a doufám, že to v lednu zúročí.
Ještě jednou vřelé díky, Jana P. (rodič)


Dobrý večer pani Pavlíno, 
tak přijímačky vypadají nadějně, hlavně Vaší zásluhou. Chtěla bych Vám a panu Jirkovi ještě jednou ze srdce poděkovat za Vaší energii a chuť, kterou jste dětem objetovali, hlavně Kubovi - ta šance tam je. Mějte se moc hezky.
S pozdravem Zlata (rodič)


Dobrý den paní Křepelková,
nevím, jestli vám Jáchym psal, ale na Panskou byl přijat :-), na což jsme velice pyšní! A jelikož jste se na jeho úspěchu podíleli i Vy, tak vám chci touto cestou ještě jednou poděkovat za super kurz! Děkuji a přeji krásný den.
S pozdravem C.Š. (rodič)

 


cs