DIVADELNÍ A FILMOVÁ SPOLEČNOST - ZITY KABÁTOVÉ
 

Kurz Tradičního a Filmového herectví

Termín kurzu
05.09. - 19.12. 2024  PŮLROČNÍ              Čtvrtek   18:00 - 20:30           4 volná místa - INDIV.PŘÍSTUP!  
22.07. - 02.08. 2024  LETNÍ INTENZIVNÍ     Pondělí - Pátek
(každý den) 
18:00 - 21:00
1 volné místo - INDIV.PŘÍSTUP!
TERMÍN BUDE UPŘESNĚN 2024 WORKSHOP 10:00-17:00  INDIV.PŘÍSTUP!
Lektor
herečka/dabérka Hana Igonda Ševčíková
herečka/dabérka Lucie Kožinová
Struktura a cena kurzu
rozsah cena pro 1 účastníka za hodinu celková cena za kurz
PŮLROČNÍ kurz (max.8) 16 lekcí / 40h  300 Kč/h  nyní 10% sleva  10 800 Kč (pův.12 000 Kč)
LETNÍ INTENZIVNÍ kurz (max.10) 2 týdny / 10 lekcí / 30h 410 Kč/h  nyní 380 Kč/h 11 400 Kč   (pův.12 300 Kč)
Víkendový Workshop (max.8)  6 290 Kč  4 990 Kč 4 990 Kč

Přihláška - info@divadlofilm.cz

Přihláška - Workshop - info@divadlofilm.cz
Kurz probíhá ve velmi malém počtu účastníků (obvykle 3-5) a proto má lektor možnost klientům věnovat více času a zaměřit se na problémové oblasti.
Výborný dárek pro vaše blízké, využijte našeho dárkového poukazu.

Součástí kurzu je výuka hlasových technik, které vám pomohou lépe ovládat intenzitu hlasu, jeho zabarvení, artikulaci, správnou fonetickou výslovnost a efektivně a zdravě pracovat s dechem a to vše bez namáhání hlasivek.
Studenti dostanou základy improvizace, dramatu, pohybu a uvolňovacích technik, které je naučí jak porazit trému, přestat se bát a působit sebejistě a mluvit sebevědomě na veřejnosti.
Proniknou do prvopočáteční analýzy scénáře a charakteru. Pochopí práci herce na divadle i před kamerou, naučí se spolupracovat s jinými herci a režiséry.
Účastníci kurzu se seznámí teoreticky i prakticky s hereckou profesí a s tím co obnáší, naučí se základním terminologiím, používaným při práci před kamerou i v divadle. Kurzy jsou vhodné pro amatéry, začínající herce, ale i pro profesionály, kteří si potřebují prohloubit a rozšířit své obzory.
Herecký kurz směřuje k závěrečné práci v podobě kratší inscenace, kterou si zahrajete před publikem nebo přímo před kamerou.


OHLASY:

"Hanka Igonda celý kurz výborně odborně vedla, s plným nasazením. Každému z nás se dostalo individuálního lidského přístupu; dobrých praktických rad. Kurz byl pro mne velkým přínosem pro prezentaci na veřejnosti při mé práci a obecně v komunikaci verbální i neverbální. Opět se zúčastním, už nyní mi chybí." Srdečně Laura Judit K. (účastník)

Chtěla bych poděkovat za intenzivní herecký kurz s Hankou Ševčíkovou, kterého jsem se v létě zúčastnila. Kurz byl pro mne obohacujícím a inspirujícím zážitkem, i když, nebo právě proto, že pracuji v úplně jiném oboru. Kurz pomáhá objevovat a zdokonalovat herecké schopnosti, ať už je někdo totální začátečník jako já, nebo už má trochu zkušeností. Určitě ho vřele doporučuji těm, kteří chtějí získat větší sebevědomí při veřejném vystupování a komunikaci. Co mě opravdu bavilo, je to, že jsme podněcovali naši fantazii, kreativitu, učili se, co je herecké partnerství, a prozkoumávali svoje další já. Během kurzu jsem potkala skvělé lidi, které bych třeba neměla příležitost jinak poznat. Byla to zábava a motivující výlet do jiných sfér, které v mém běžném životě nenavštěvuji. Byla jsem moc ráda, že jsem mohla osobně potkat Hanku, která je nejen vynikající herečka, ale i prima člověk.
Dáša Suttnerová (účastník)

S Hankou Ševčíkovou jsem absolvovala kurz dabingu a kurz herectví. Oba dva kurzy byly úžasné a Hanky přístup byl velmi profesionální. Skupiny v obou kurzech byly úžasné. Dabingový kurz a kurzy herectví mě neskutečně bavily a těšila jsem se každý den až přijde večer a já budu opět na kurzu v úžasném kolektivu. V hereckém kurzu jsme si vyzkoušeli celou škálu nejrůznějších cvičení. Vyzkoušeli jsme si zahrát nejrůznější emoce, se slovy i bez, vyzkoušeli jsme si mnoho scének hraných ve skupině, a to jak podle předlohy, tak i v rámci improvizace. Dostali jsme nespočet příležitostí i k samostatnému projevu; Hanka přistupovala ke každému z nás i jako k jednotlivci a my jsme se mohli projevit tedy jak jednotlivě, tak i v rámci interakce se skupinou. Zábavná byla i říkadla, jazykolamy a další cvičení, kterými se hodiny začínaly, a to v rámci rozmlouvání a tedy za účelem následné správné artikulace. Tato cvičení mi jsou dodnes inspirací a hodí se i do běžného života. Kurz mi pomohl nejen v herectví, ale i v běžném životě. Teď už se mi nikdo do telefonu neomlouvá, že mě asi vzbudil. Když zazvoní, tak rychle zakřičím třikrát za sebou drbu vrbu, máma má málo máku a mohu si klidně i beze studu přispat třeba i odpoledne.  Ráda bych ještě zmínila, že Hanka nás učila i správnému dýchání a “nazvučování”, lepšímu vnímání okolí, vcítění se a napojení na kolegy. Kurz herectví rozhodně doporučuji, byla to pro mě nezapomenutelná a velmi příjemná zkušenost a Hanka je úžasný člověk a její vedení kurzu a přístup je velmi lidský. Děkuji.
Hana Barcalová  (účastník)

Krásný den Pavlíno, chtěla bych poděkovat za perfektní dva dny na hereckém kurzu! Moc jsem si to užila!
Naprosto dokonalý byl pro mě druhý den, kdy jsme se více věnovali samotné herecké práci, zkoušeli si různé role, naciťovali emoce, teoreticky i prakticky probírali hereckou práci. První den by více o rétorice, cvičení mluveného projevu a celkovém rozhýbání. Moc dobře vím, že jsou to stěžejní věci, ale na tyto věci se pořádají specialzované kurzy (i já už nějaký takový absolvovala) a vzhledem k pouze dvoudennímu konceptu kurzu by se mi více líbilo, kdyby byly oba dny v duchu, v jakém byla neděle. Lektorka Kristýna byla úžasná, moc se mi líbil její přístup k nám, individuální přístup i schopnost vše srozumitelně vysvětlit. Moc Vám děkuji a velmi ráda se zase nějakého kurzu u Vás zúčastním! Ať se daří!
Veronika N. (účastník)

Dobrý den, Pavlíno,
děkuji za Vaši nabídku. V minulosti jsem kurz absolvovala a moc jsem si ho užila. Doufám, že v budoucnu se mi podaří ještě se do dalšího workshopu zapojit. Přeji Vám ať se daří! Mějte se hezky.
Andrea (účastník)

Dobrý den paní Křepelková, jak jsem slíbila, tak činím a mám obrovskou radost, že Vám mohu napsat, že se David na konzervatoř dostal 😊 
Moc Vám děkuji za kontakt na vaši lektorku Lucii, která je opravdu skvělá a moc nám pomohla. 
Mějte krásný den ☀️ Jitka Majdlová (matka)

 

cs