DIVADELNÍ A FILMOVÁ SPOLEČNOST
ZITY KABÁTOVÉ

 

Informace o kurzech > Kurz fotografie

Naučíme vás využívat fotoaparát tak, aby vaše fotografie měly obrazovou a technickou kvalitu za hranicí běžné amatérské fotografie. Na kurzu se naučíte ovládat svůj fotoaparát a osvojíte si potřebné fotografické postupy tak, abyste uměli využít všech funkcí, které se vám nabízí. Dozvíte se specifika fotoaparátů a jaké funkce a proč je dobré využívat. Jak se to na vašich fotografiích projeví si vyzkoušíte přímo v praxi nejen na učebně, ale i v exteriéru. Všechny získané zkušenosti si procvičíte na konkrétních případech.
 
Fotografický kurz je určen nejen začátečníkům, ale i všem, kteří na svém fotoaparátu využívají vesměs jen plně automatický režim nebo přednastavené režimy. Na své si přijdou i ti, kterým už něco říkají pojmy jako clona, čas a ISO, ale nejsou si jisti souvislostmi. Probereme i možnosti zaznamenávání videa a specifika s tím spojená.
 
Účastníci se dozví o digitálním fotoaparátu, jeho výhodách a nevýhodách. Projdou si základní informace o objektivech, ohniskových vzdálenostech, clonách a dalších fotografických termínech které vám mohou znít jako z jiného světa. Například zoom, světlo, hloubka ostrosti, hyperfokální vzdálenost, ISO, clona, měření expozice, korekce expozice, vyvážení bílé, co je to kreativní využití atd. Jak dosáhnout správných barev a jaké hodnoty nastavení jsou vhodné při jakém fotografování a proč. Probereme si pravidla kompozice a co znamená estetika fotografie a proč je vhodné je znát a co nám to přinese. Zjistíme základní pravidla fotografování portrétu, krajiny, pohybu, dětí, zvířat, detailů a jak dosáhnout pěkného pozadí pro různé druhy fotografii. Účastníci kurzu si vyzkouší použití pokročilá nastavení fotoaparátů.

Doporučujeme, aby účastník měl digitální fotoaparát nejlépe zrcadlovku, ale klidně kompakt nebo ultrazoom. Důležité je aby fotoaparát disponoval mozností nastavit i jiné režimy než jen automatické, označují se např A, S, P, M, Av, Tv apod. Vhodné je mít vlastní notebook nebo tablet na zobrazování fotografii. Není to však podmínkou. V učebně je k dispozici počítač. 


Termín kurzu
Středy 
(podle možností lektora, prosím sledujte "NOVÁ NABÍDKA" kde je uveden aktuální termín kurzu a speciální nabídky cen)  
 
   
Struktura a cena kurzu
rozsah specifikace cena pro 1 účastníka poznámky
22 lekcí (44 hodin) 1 lekce = 2 hodiny  300,- Kč / hodina  min. 3 účastníci - max. 15 
víkendový workshop bude upřesněn 2 990,- Kč / víkend počet účastníků: min. 5 / max. 15

Přihláška