DIVADELNÍ A FILMOVÁ SPOLEČNOST - ZITY KABÁTOVÉ
 

Kurz fotografie

V našem fotografickém kurzu vás naučíme plně využívat váš fotoaparát tak, aby vaše fotografie měly obrazovou a technickou kvalitu za hranicí běžné amatérské fotografie. V průběhu kurzu zvládnete potřebné techniky, získáte znalosti a osvojíte si běžně i méně pouřívané fotografické postupy. Zvládnete využít funkce, které váš fotografický aparát nabízí. Dozvíte se specifika fotoaparátů a jaké funkce a proč je dobré využívat. A zjistíte jak se to na vašich fotografiích projeví. Vše si vyzkoušíte přímo v praxi, nejen na učebně, v interiéru, ale i v exteriéru. Všechny získané zkušenosti si procvičíte na konkrétních případech a cvičeních.
 
Fotografický kurz je určen nejen začátečníkům, ale i všem, kteří mají pocit, že by se rádi ve fotografii a fotografování zlepšili. A to jak pro děti tak pro dospělé a nebo i seniory. Po absolvování tohoto kurzu fotogrfie se zlepšíte jak v kompoziční tak i v technické práci. Na své si přijdou i ti, kterým už něco říkají pojmy jako clona, čas a ISO, ale nejsou si jisti souvislostmi a nebo je naopak chtějí prohloubit. Probereme i možnosti zaznamu videa a tvorků krátkých filmů, a specifika s tím spojená.
 
Účastníci fotografického kurzu se dozví o digitálních fotoaparátech, jeho výhodách a nevýhodách a samozdřejmě i o analogové fotografii a směrech vývoje současné fotografie. Projdou si základní informace o objektivech, ohniskových vzdálenostech, clonách a dalších fotografických termínech, které vám mohou znít jako z jiného světa. Nebojte se zvládnuté techto věcí je pro většinu lidí mnohem jednodušší nez by čekali. Například zoom, světlo, hloubka ostrosti, hyperfokální vzdálenost, ISO, clona, měření expozice, korekce expozice, vyvážení bílé, co je to kreativní využití ve fotografii atd. Jak dosáhnout správných barev a jaké hodnoty nastavení jsou vhodné při konkrétním fotografování a proč. Probereme si základní pravidla kompozice a pokud budete chtít tak i ty méně běžná, zjistíme co znamená estetika fotografie a proč je vhodné je znát, a co nám tyto znalosti přinesou a v čem pomůžou. Zjistíme základní pravidla fotografování portrétu, krajiny, pohybu, dětí, zvířat, detailů a makrofotografie, jak dosáhnout pěkného bokeh (pozadí) pro různé druhy fotografii. Účastníci kurzu si vyzkouší použití pokročilých nastavení fotoaparátů.

Doporučujeme, aby účastník měl digitální fotoaparát nejlépe zrcadlovku, ale klidně malý kompakt nebo třeba ultrazoom. Důležité je aby fotoaparát disponoval mozností nastavit i jiné režimy než jen automatické, označují se např A, S, P, M, Av, Tv apod. Vhodné je mít vlastní notebook nebo tablet na zobrazování a úpravu fotografii. Není to však podmínkou. V učebně máme pro vás k dispozici počítač. 


cs